Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 13 kwietnia 2025 12:39
Reklama

Szybko, łatwo i przyjemnie. Wkrótce samochód zarejestrujesz przez internet

Ministerstwo Cyfryzacji zamierza zrewolucjonizować sposób, w jaki kierowcy rejestrują swoje pojazdy.

Najważniejszym elementem tego przedsięwzięcia jest aplikacja mObywatel. To ona umożliwi rejestracjię online, bez konieczności wizyty w urzędzie. 

mObywatel w centrum uwagi

Aplikacja mObywatel przeszła wiele aktualizacji i nadal się rozwija, żeby sprostać kolejnym wyzwaniom. Resort cyfryzacji zapowiedział wprowadzenie w 2024 roku dodatkowych funkcji, które sprawią, że obsługa urzędowych formalności stanie się jeszcze prostsza i wygodniejsza. 

Użytkownicy aplikacji będą mogli w prosty sposób wypełnić i złożyć wszystkie dokumenty niezbędne do zarejestrowania pojazdu, z dowolnego miejsca i o każdej porze. Zmiany mają ułatwić życie kierowcom. Pozwolą im zaoszczędzić czas oraz uniknąć błędów związanych z tradycyjną metodą rejestracji.

Szybko i bez problemu

Jak zauważył Radosław Kopania, prezes bidcar.pl, w rozmowie ze Strefą Biznesu cyfryzacja procesu rejestracji pojazdów daje wiele korzyści. 

Przede wszystkim skróci czas potrzebny na załatwienie formalności i wyeliminuje ryzyko błędów ludzkich – takich jak niekompletne dokumenty czy pomyłki przy wprowadzaniu danych. Zwiększy także komfort użytkowników, ponieważ zaoszczędzi im czasu i nerwów związanych z wizytami w urzędach. 

Wszystko w jednym miejscu

Nową wersję aplikacji, mObywatel 2.0, która jest niejako naszym wirtualnym portfelem w którym trzymamy dokumenty, można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play i App Store.

Zaktualizowany wariant apki oferuje jeszcze większą wygodę w załatwianiu spraw urzędowych. Dzięki nowemu designowi i dodatkowym funkcjonalnościom korzystanie z aplikacji jest intuicyjne i przyjemne. 

Dzięki aplikacji:

  • kierowcy mogą skorzystać z cyfrowego prawa jazdy (mPrawo jazdy), cyfrowego dowodu rejestracyjnego (mPojazd) oraz z licznika punktów karnych; 
  • można skorzystać z Unijnego Certyfikatu COVID, w którym odnajdziemy informacje o swoich szczepieniach przeciw tej chorobie;
  • znajdziemy wystawione elektronicznie wszystkie swoje niezrealizowane recepty (usługa E-Recepta;
  • po wpisaniu numeru rejestracyjnego autobusu będziemy mogli sprawdzić, czy ma on OC i ważne badania techniczne (usługa Bezpieczny autobus);
  • możemy zgłosić wykroczenia związane z zanieczyszczaniem środowiska.

A to tylko część funkcjonalności mObywatela 2.0.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 18°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 23 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: alojzyTreść komentarza: Bezradni bez własnego zdania i odwagi cywilnej,Data dodania komentarza: 8.04.2025, 12:21Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: lookerTreść komentarza: Pan radny Nowicki widać, że nie trzyma ciśnienia. Radni którzy posiadają większą wiedzę od innych to według niego radni przemądrzali, którzy próbują pouczać innych. Dziecinne podejście. I ma pan rację - demokracja - to taki "niedoskonały" ustrój państwowy, gdzie dwóch idiotów przegłosuje jednego Einsteina.Data dodania komentarza: 7.04.2025, 14:23Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Może wypada powiedzieć wprost o mieszkaniach wynajętych za "przysłowiowe grosze" z zasobów TBS LOKUM pani Prezes Szpitala z pensją brutto 24 tysiące złotych czy panu wiceprezydentowi z pensją brutto 20 tysięcy, a nie mówić o "dwóch osobach które są kością niezgody".Data dodania komentarza: 7.04.2025, 14:17Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: Leokadia z NowogarduTreść komentarza: Obserwuję działania Pana Burmistrza Wiatra, te każdego dnia będąc gospodarzem Nowogardu, jak i te które potrafi umiejętnie 'sprzedać" medialnie. Powiem krótko, takiego Burmistrza nam potrzeba było i żałuję, że tak późno został Pan odkryty przez mieszkańców, bo dużo czasu Nowogard stracił mając przez tyle lat polityka z SLD! Działania Pana Burmistrza Wiatra zawsze pokrywają się z tym co robi, nie ma tam ani ubarwień ani też przesady czy kolorowania! To nie jest laurka, tylko fakty, które przedstawia tu ponad 60-letnia mieszkanka Nowogardu z pomocą wnuczka. Dużo dobrego i wielu łask Bożych życzę Panu Burmistrzowi!Data dodania komentarza: 29.03.2025, 21:45Źródło komentarza: Nowogard. Samorządowy Program Informacyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama