- Niedziela w połowie sierpnia to potencjalnie najgorszy czas na wystąpienie tego typu zdarzenia. Mimo to służby miejskie na bieżąco monitorowały sytuację i kierowały ruchem - mówi Joanna Agatowska, prezydent Świnoujścia, która tuż po wypadku obserwowała działania służb z Centrum Zarządzania Tunelem.
Procedury opracowane na tę okoliczność zadziałały zabezpieczając natychmiast poszkodowanych oraz miejsce wypadku.
Zamknięcie tunelu spowodowało utrudnienia komunikacyjne - kursujące promy typu Bielik wsparł więc dużo większy „Karsibór”.
- Wypadek w tunelu udowodnił, iż istnieją obszary w których można dokonać zmian - mówi Roman Kurierski, zastępca prezydenta Świnoujścia. - We wtorek w świnoujskim magistracie odbędzie się spotkanie służb w celu opracowania wniosków, które usprawnią funkcjonowanie miasta w podobnej sytuacji w przyszłości - dodaje prezydent.
W trakcie spotkania zostaną poruszone ze służbami wojewody kwestie związane m.in. z wykorzystaniem alertu RCB, zasadność kierowania ruchu samochodowego na przeprawę karsiborską i metody na maksymalne skrócenie czasu usuwania skutków wypadków drogowych w tunelu.
W usunięciu skutków wypadku drogowego oraz usprawnienia ruchu po zamknięciu tunelu zaangażowanych było kilkadziesiąt osób. Serdecznie dziękujemy za ich pomoc i poświęcenie.
Wypadek w tunelu. Czas na wnioski - będzie spotkanie służb
W niedzielę 18 sierpnia w świnoujskim tunelu doszło do poważnego wypadku. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe przewożące łącznie 4 osoby. W wyniku wypadku nastąpiła czasowa blokada tunelu. Służby miejskie przystąpiły do działania natychmiast po otrzymaniu informacji!
- 20.08.2024 11:10
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze