Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 09:28
Reklama

Młodzieżowe Słowo Roku 2024. Był śpiulkolot, teraz będzie…

Już po raz dziewiąty internauci wybiorą Młodzieżowe Słowo Roku. Na zgłoszenie własnej propozycji zostało niewiele czasu. Zwycięzcę poznamy w grudniu.

Właśnie wystartował plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku. Jego celem jest – jak określają organizatorzy – wybór najciekawszych i najpopularniejszych wśród młodych ludzi słów, określeń, wyrażeń. Nie muszą one być nowe, slangowe ani najczęściej używane w tym roku.

W ostatni plebiscytach wygrywały te słowa

Przypomnijmy, że młodzieżowym słowem zostały:

w 2021 r. – śpiulkolot, czyli miejsce do spania,

• w 2022 r. – essa, czyli „coś łatwego, co przychodzi łatwo, dlatego że jesteśmy wyluzowani (stąd mieć essę), luz”.

W 2023 r. – rel, czyli możliwy do powiązania z tematem (to skrócony wariant angielskiego „relatable”). Według PWN słowem „rel” potwierdzamy to, co mówił nasz przedmówca („czuję to samo” albo „zgadzam się z tobą”).

Przed nami dwa etapy i finał

Rozpoczął się pierwszy etap 9 plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku. Potrwa do 5 listopada. W tym czasie można zgłaszać własne propozycje słów konkursowych wraz z ich znaczeniami i przykładami użycia. 

Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie PWN.

Spośród najczęściej zgłaszanych słów jury konkursu wyłoni finałową dwudziestkę. Swoją decyzje skonsultuje z młodzieżowym zespołem doradczym. 

Drugi etap rozpocznie się 13 listopada i potrwa do końca miesiąca (30 listopada). W tym czasie internauci wybiorą w głosowaniu, które z finałowej dwudziestki zostanie Młodzieżowym Słowem Roku 2024.

Zwycięzcę poznamy na początku grudnia.

Dodatkowo jury przyzna swoją nagrodę za zgłoszenie najciekawszego słowa wraz z jego definicją. 

Kto za tym stoi?

Konkurs na Młodzieżowe Słowo Roku jest organizowany od 2016 roku. Stoi za tym Wydawnictwo Naukowe PWN.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: z morza, z lądu z satelity i specjalnych urządzeń elektronicznych na okrętach zabezpieczona jest infrastruktura krytyczna portu i LNG. Minister Siewiera nie zająknął się w temacie ochrony mieszkańców! Gdzie są w tym wszystkim schrony i miejsca ukrycia dla mieszkańców!?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 21:27Źródło komentarza: Konferencja terenowa szefa BBN w ŚwinoujściuAutor komentarza: KubaTreść komentarza: Ze słów szefa BBN wnioskować należy, że trasa do latarni i fortu Gerharda będzie jeszcze długo zamknięta dla mieszkańców i turystów.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 20:48Źródło komentarza: Konferencja terenowa szefa BBN w ŚwinoujściuAutor komentarza: ogladacz miejskiTreść komentarza: nie ma to jak lokalny biznes rodzinny ....Data dodania komentarza: 19.11.2024, 15:12Źródło komentarza: Rozmowy na czasie...Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Jestem z centrum Świnoujścia, ale podziwiam jak zgraną i aktywną społeczność stanowi Przytór-Łunowo. Co roku chętnie przyjeżdżam na ich piknik osiedlowy i świetnie się bawię.Data dodania komentarza: 19.11.2024, 12:49Źródło komentarza: Rozmowy na czasie...Autor komentarza: CzesławTreść komentarza: Widać, że współpraca zarządu z radnym Nowickim i z mieszkańcami przynosi rezultaty i osiedle się rozwija, oby tak dalej!Data dodania komentarza: 19.11.2024, 12:44Źródło komentarza: Rozmowy na czasie...Autor komentarza: MagorzataTreść komentarza: Podziwiam ludzi którym się jeszcze chce coś robić dla innych w tym zwariowanym świecie. Co do imprez organizowanych w Przytorze, doborowe tam jest grono z pomysłami i konsekwencją w działaniach. Nowemu zarządowi życzę tylko sukcesów!Data dodania komentarza: 19.11.2024, 08:09Źródło komentarza: Rozmowy na czasie...
Reklama
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama