Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 20:42
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • Dyrektor OSiR w Goleniowie informuje, że w okresie świątecznym Stadion miejski OSiR :19.04 (sobota) -czynny w godz. 8.00-21.00, 20.04 (niedziela) - nieczynny, 21.04 (poniedziałek) - czynny w godz. 14.00-22.00. Hala sportowa OSiR 19-21.04 zamknięta
Reklama

Wybory 2025. Kolejny kandydat na prezydenta Polski. Próbuje sił jeszcze raz

Paweł Tanajno po raz kolejny ma zamiar kandydować na prezydenta Polski. To lidera Strajku Przedsiębiorców, który zabłysnął pięć lat temu podczas debaty telewizyjnej.

„Wybierając kandydatów spośród liderów partii sejmowych, obywatele sami dają przyzwolenie na obłudę w życiu politycznym, obłudę, za którą ostatecznie zapłacimy krwią naszych dzieci” – to jeden z wpisów internetowych Pawła Tanajno, kolejnej osoby, która chce wziąć udział w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego.

Coraz więcej kandydatów. A to jeszcze nie koniec

Jakie nazwiska znajdą się na karcie do glosowania, okaże się, gdy komitety wyborcze zostaną zarejestrowane i gdy uda im się zebrać 100 tys. podpisów poparcia. Jak na razie prezydentem Polski chcą zostać:

  • Rafał Trzaskowski,
  • Karol Nawrocki,
  • Sławomir Mentzen,
  • Szymon Hołownia,
  • Marek Jakubiak,
  • Jolanta Senyszyn,
  • Magdalena Biejat,
  • Adrian Zandberg,
  • Marek Woch,
  • Maciej Maciak,
  • Krzysztof Stanowski
  • Lesław Lewicki.

Ta lista może być jeszcze dłuższa, Do prezydenckiej stawki właśnie dołączył Paweł Tanajno.

Strajk Przedsiębiorców

Tanajno to lider partii Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców. Jeszcze kilka lat temu działała bardzo prężnie, organizowała spotkania sympatyków, planowała akcje protestacyjne. Teraz raczej przeniosła swoją aktywność do sieci.

Tanajno już dwa razy brał udział w wyborach prezydenckich. W 2015 zdobył 0,2 proc. głosów, a w 2020 – 0,14 proc. 

Nie oznacza to jednak, że nie ma na koncie pewnych wyborczych sukcesów. W 2020 roku wielu publicystów uznało, że wypadł bardzo dobrze w prezydenckiej debacie telewizyjnej.

– Jedyną osobą, która używała bardzo spektakularnych, mocnych określeń był Paweł Tanajno, który atakował nie tylko prezydenta Andrzeja Dudę, ale i wszystkich pozostałych, ponieważ atakował partyjność kandydatów, aktualny układ sił politycznych – oceniała np. Ewa Marciniak, politolożka z UW.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 14°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 2 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: alojzyTreść komentarza: Bezradni bez własnego zdania i odwagi cywilnej,Data dodania komentarza: 8.04.2025, 12:21Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: lookerTreść komentarza: Pan radny Nowicki widać, że nie trzyma ciśnienia. Radni którzy posiadają większą wiedzę od innych to według niego radni przemądrzali, którzy próbują pouczać innych. Dziecinne podejście. I ma pan rację - demokracja - to taki "niedoskonały" ustrój państwowy, gdzie dwóch idiotów przegłosuje jednego Einsteina.Data dodania komentarza: 7.04.2025, 14:23Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Może wypada powiedzieć wprost o mieszkaniach wynajętych za "przysłowiowe grosze" z zasobów TBS LOKUM pani Prezes Szpitala z pensją brutto 24 tysiące złotych czy panu wiceprezydentowi z pensją brutto 20 tysięcy, a nie mówić o "dwóch osobach które są kością niezgody".Data dodania komentarza: 7.04.2025, 14:17Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: Leokadia z NowogarduTreść komentarza: Obserwuję działania Pana Burmistrza Wiatra, te każdego dnia będąc gospodarzem Nowogardu, jak i te które potrafi umiejętnie 'sprzedać" medialnie. Powiem krótko, takiego Burmistrza nam potrzeba było i żałuję, że tak późno został Pan odkryty przez mieszkańców, bo dużo czasu Nowogard stracił mając przez tyle lat polityka z SLD! Działania Pana Burmistrza Wiatra zawsze pokrywają się z tym co robi, nie ma tam ani ubarwień ani też przesady czy kolorowania! To nie jest laurka, tylko fakty, które przedstawia tu ponad 60-letnia mieszkanka Nowogardu z pomocą wnuczka. Dużo dobrego i wielu łask Bożych życzę Panu Burmistrzowi!Data dodania komentarza: 29.03.2025, 21:45Źródło komentarza: Nowogard. Samorządowy Program Informacyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama