Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 5 kwietnia 2025 08:11
Reklama

Dzień Zwycięstwa w Świnoujściu

W niedzielę, 8 maja br. odbyły się w Świnoujściu Obchody Dnia Zwycięstwa, od 2016 roku otrzymując przymiotnik Narodowe. Uroczystości przed pomnikiem na Pl. Słowiańskim poprzedziła msza święta za Ojczyznę w Kościele pw. Chrystusa Króla.
Dzień Zwycięstwa w Świnoujściu

Autor: Telewizja Świnoujście Tomasz Sawicki

Następnie, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, po podniesieniu flagi państwowej na maszt, odbył się Apel Pamięci, który niczym w odczytanej treści nie różnił się od tego, który odczytano kilka dni wcześniej, z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Przy dźwiękach werbli delegacje: samorządu miasta, służb mundurowych, organizacji społecznych, politycznych i młodzież złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Uroczystość w centrum miasta, zakończyła Orkiestra Wojskowa znanymi melodiami patriotycznymi. Dalsze obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa odbyły się na Cmentarzu Komunalnym. Przy symbolicznej mogile poległych za Ojczyznę, ksiądz kapelan odprawił krótką modlitwę, a przedstawiciele 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, Urzędu Miasta i kombatanci zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mieszkaniec 09.05.2016 20:30
Pewnie mało kto słuchał tych wymienianych nazwisk narodowych bohaterów czytanych podczas wojskowego apelu. Ale fakt, jest faktem, bo też byłem deczko zadziwiony, tym zestawem bohaterów z okazji zakończenia II wojny światowej.

bohaterowie 09.05.2016 19:27
Komuś się coś musiało po.......ć. Na 3 Maja dowiedziałem się z marynarskiego apelu, że Lech i Maria Kaczyńscy oraz prezydent który uszedł - Kaczorowski, to bohaterowie narodowi. Na Dzień Zwycięstwa na placu Słowiańskim, słyszę ponownie to samo! czyżby dla wojska współczesna historia Polski pisana była przez partyjnego historyka PiS, jak ta którą wszyscy znają???

zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 6 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Leokadia z NowogarduTreść komentarza: Obserwuję działania Pana Burmistrza Wiatra, te każdego dnia będąc gospodarzem Nowogardu, jak i te które potrafi umiejętnie 'sprzedać" medialnie. Powiem krótko, takiego Burmistrza nam potrzeba było i żałuję, że tak późno został Pan odkryty przez mieszkańców, bo dużo czasu Nowogard stracił mając przez tyle lat polityka z SLD! Działania Pana Burmistrza Wiatra zawsze pokrywają się z tym co robi, nie ma tam ani ubarwień ani też przesady czy kolorowania! To nie jest laurka, tylko fakty, które przedstawia tu ponad 60-letnia mieszkanka Nowogardu z pomocą wnuczka. Dużo dobrego i wielu łask Bożych życzę Panu Burmistrzowi!Data dodania komentarza: 29.03.2025, 21:45Źródło komentarza: Nowogard. Samorządowy Program InformacyjnyAutor komentarza: analitykTreść komentarza: Najbardziej leniwa rada w historii, a radni jak u Orwella.Data dodania komentarza: 29.03.2025, 09:26Źródło komentarza: Rozmowy na czasie…Autor komentarza: AlmaTreść komentarza: Dlaczego w Stargardzie tak mało bilbordów z Panem Trzaskowskim! Innych kandydatów pełno!Data dodania komentarza: 28.03.2025, 15:42Źródło komentarza: Nowe biuro Platformy Obywatelskiej w StargardzieAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Czy jest już znana data otwarcia i udostępnienia mieszkańcom górki z wyrobiska tunelowego przy ul. Karsiborskiej?Data dodania komentarza: 26.03.2025, 20:34Źródło komentarza: Temat Tygodnia – środa, 26 marca br.Autor komentarza: praktykTreść komentarza: Drogi do latarni morskiej już nikt nie otworzy. Ci politycy co to obiecali dawno o tym zapomnieli. Nie ma co liczyć na cud, trzeba myśleć o innym połączeniu z latarnią morskąData dodania komentarza: 26.03.2025, 19:59Źródło komentarza: Spotkanie mieszkańców z posłem Z. BoguckimAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Świetny pomysł Pana Burmistrza Wiatra, w Świnoujściu Ruda & poplecznicy "zapomnieli" że mieli cały dzionek do lansu! Przypominam kolejna okazja to będzie Dzień DzieckaData dodania komentarza: 21.03.2025, 22:25Źródło komentarza: Wiosna w Nowogardzie zaczęła się z przytupem!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama