Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 10 kwietnia 2025 19:06
Reklama

Raport-140 - ZROT - Wiele znaków zapytania

Gościem w programie jest Artur Pomianowski - dyrektor Biura Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Szczecinie. Jesteśmy w 8 miesiącu trwającej pandemii koronawirusa. Wiosną br. gdy szeroko rozumiana branża turystyczna szykowała się do rozpoczęcia kolejnego sezonu turystycznego, rząd wprowadził w związku z pandemią stosowne obostrzenia i zakazy.
Raport-140 - ZROT - Wiele znaków zapytania

Autor: ZTV Świnoujście

Zakazy te głównie uderzyły w organizatorów wypoczynku, zamykając m.in. hotele, kluby fitness, baseny, siłownie, gastronomię, mariny żeglarskie, kempingi i uzdrowiska. Do tego wszystkiego zostały zamknięte czasowo przejścia graniczne z Niemcami. Wówczas mówiło się, że sezon letni 2020 będzie okresem straconym dla całej branży turystyczno - wypoczynkowej. Jednak od czerwca br. udało się uruchomić bazę wypoczynkową skierowaną głównie dla turysty polskiego. Uruchomiona została przez rząd, tzw. tarcza antykryzysowa z której skorzystali gestorzy bazy noclegowej i gastronomicznej, oraz tydzień przed końcem wakacji bon turystyczny. Sezon letni do końca nie został stracony. Od pierwszych dni października br. rząd, w związku z drugą falą koronawirusa wprowadził ponownie, do odwołania kolejne obostrzenia. Obostrzenia które ponownie zamknęły hotele, bazę gastronomiczną, uzdrowiska. Nie będzie wypoczynku świąteczno - feryjnego. Uwaga i jeszcze ważna informacja. Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie wraz z Zachodniopomorską Regionalną Organizacją Turystyczną serdecznie zapraszają na bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców „Fundusze Europejskie w dobie COVID-19 dla branży turystycznej”, które odbędzie się 3 grudnia 2020 r. od 11:00 do 12:30 na platformie internetowej ZOOM.

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Stefan 26.11.2020 07:12
Kolejna kasta uprzywilejowanych którym się należy finansowe wsparcie to branża turystyczna i garkotłuki. Prowadzę warsztat samochodowy i też mam cienko

Poznaniak 25.11.2020 21:50
Nadmorska branża turystyczna może po pracowitym i forsiatym lecie śmiało teraz odpoczywać, to co zgarnęli od turystów w czasie wakacji, wystarczy im do kolejnego sezonu letniego.

Bogusława 25.11.2020 19:30
Drobna wytwórczość, usługodawcy, pracownicy małych firm też oczekują na wsparcie i pomoc rządową. O nich rządzący "zapomnieli" bo to są zazwyczaj firmy małe, rodzinne za którymi nie stoją związki zawodowe i wielkie korporacje które wyjdą na ulice protestować

Karol 25.11.2020 18:37
Okazuje się, że inni nie mają żadnych problemów w tej pandemicznej rzeczywistości, tylko jedyna branża turystyczna i gastronomiczna na którą trzeba chuchać i dmuchać, bo po kolejnym sezonie letnim nie wszyscy będą od jesieni np. jeździć nowymi wypasionymi brykami. Bez przesady tę biedę i utratę wpływów podzielić trzeba na wszystkich!

zachmurzenie duże

Temperatura: 12°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 16 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: alojzyTreść komentarza: Bezradni bez własnego zdania i odwagi cywilnej,Data dodania komentarza: 8.04.2025, 12:21Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: lookerTreść komentarza: Pan radny Nowicki widać, że nie trzyma ciśnienia. Radni którzy posiadają większą wiedzę od innych to według niego radni przemądrzali, którzy próbują pouczać innych. Dziecinne podejście. I ma pan rację - demokracja - to taki "niedoskonały" ustrój państwowy, gdzie dwóch idiotów przegłosuje jednego Einsteina.Data dodania komentarza: 7.04.2025, 14:23Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Może wypada powiedzieć wprost o mieszkaniach wynajętych za "przysłowiowe grosze" z zasobów TBS LOKUM pani Prezes Szpitala z pensją brutto 24 tysiące złotych czy panu wiceprezydentowi z pensją brutto 20 tysięcy, a nie mówić o "dwóch osobach które są kością niezgody".Data dodania komentarza: 7.04.2025, 14:17Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: Leokadia z NowogarduTreść komentarza: Obserwuję działania Pana Burmistrza Wiatra, te każdego dnia będąc gospodarzem Nowogardu, jak i te które potrafi umiejętnie 'sprzedać" medialnie. Powiem krótko, takiego Burmistrza nam potrzeba było i żałuję, że tak późno został Pan odkryty przez mieszkańców, bo dużo czasu Nowogard stracił mając przez tyle lat polityka z SLD! Działania Pana Burmistrza Wiatra zawsze pokrywają się z tym co robi, nie ma tam ani ubarwień ani też przesady czy kolorowania! To nie jest laurka, tylko fakty, które przedstawia tu ponad 60-letnia mieszkanka Nowogardu z pomocą wnuczka. Dużo dobrego i wielu łask Bożych życzę Panu Burmistrzowi!Data dodania komentarza: 29.03.2025, 21:45Źródło komentarza: Nowogard. Samorządowy Program Informacyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama