Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 19 kwietnia 2025 11:22
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • Dyrektor OSiR w Goleniowie informuje, że w okresie świątecznym Stadion miejski OSiR :19.04 (sobota) -czynny w godz. 8.00-21.00, 20.04 (niedziela) - nieczynny, 21.04 (poniedziałek) - czynny w godz. 14.00-22.00. Hala sportowa OSiR 19-21.04 zamknięta
Reklama

Najciemniej pod latarnią. Zatrzymania w szkole dla policjantów

Dla pracowników jednej z policyjnych szkół , pandemia koronawirusa okazała się doskonałą okazją, aby wzbogacić się na nielegalnym procederze. Teraz sprawą pomysłowych „przedsiębiorców” zajmie się prokuratura.
Najciemniej pod latarnią. Zatrzymania w szkole dla policjantów

Autor: iStock

Czym jest „kopanie kryptowalut”?

Najprościej mówiąc, jest to przedsięwzięcie polegające na wykorzystaniu mocy obliczeniowej komputera do rozwiązania zaszyfrowanych zadań. Nagrodą za poprawne ich przeliczenie jest właśnie kryptowaluta. Pierwszą i najpopularniejszą cyfrową jednostką był Bitcoin. Jest to forma wirtualnego pieniądza. Jej działanie oparte jest jednak na cyfrowych portfelach, a przesyłanie środków odbywa się bez pośredników, a więc nie podlega kontroli państwowych organów. Alternatywny środek płatniczy powstał m.in. w trosce o prywatność jego użytkowników.

Wykorzystali służbowy sprzęt

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zawiadomiło prokuraturę, że na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie grupa cywilnych pracowników wykorzystywała służbowy sprzęt do tzw. „kopania kryptowalut”. Jak donosi RMF FM, do procederu wykorzystane zostały komputery, urządzenia sieciowe oraz szybkie, szerokopasmowe łącze internetowe. W czasie pandemii, kiedy większość zajęć ośrodka odbywała się w sposób zdalny, osoby zamieszane w przedsięwzięcie miały dodatkowo rozbudować sprzęt, aby zwiększyć jego moce przerobowe.

Kilka wątków pod lupą śledczych

Prokuratura wszczęła postępowanie w związku z przywłaszczeniem sprzętu należącego do szkoły policyjnej. Śledczy sprawdzą również, czy kierownictwo placówki dydaktycznej dopełniło swoich obowiązków. Kolejnym wątkiem jest kradzież prądu, ponieważ „kopalnie kryptowalut” pobierają jego ogromne ilości. Na tę chwilę nie podano informacji dotyczących czasu trwania procederu, liczby zaangażowanych w niego osób ani szacunkowych kosztów przedsięwzięcia.   


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 10°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 11 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: alojzyTreść komentarza: Bezradni bez własnego zdania i odwagi cywilnej,Data dodania komentarza: 8.04.2025, 12:21Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: lookerTreść komentarza: Pan radny Nowicki widać, że nie trzyma ciśnienia. Radni którzy posiadają większą wiedzę od innych to według niego radni przemądrzali, którzy próbują pouczać innych. Dziecinne podejście. I ma pan rację - demokracja - to taki "niedoskonały" ustrój państwowy, gdzie dwóch idiotów przegłosuje jednego Einsteina.Data dodania komentarza: 7.04.2025, 14:23Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Może wypada powiedzieć wprost o mieszkaniach wynajętych za "przysłowiowe grosze" z zasobów TBS LOKUM pani Prezes Szpitala z pensją brutto 24 tysiące złotych czy panu wiceprezydentowi z pensją brutto 20 tysięcy, a nie mówić o "dwóch osobach które są kością niezgody".Data dodania komentarza: 7.04.2025, 14:17Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: Leokadia z NowogarduTreść komentarza: Obserwuję działania Pana Burmistrza Wiatra, te każdego dnia będąc gospodarzem Nowogardu, jak i te które potrafi umiejętnie 'sprzedać" medialnie. Powiem krótko, takiego Burmistrza nam potrzeba było i żałuję, że tak późno został Pan odkryty przez mieszkańców, bo dużo czasu Nowogard stracił mając przez tyle lat polityka z SLD! Działania Pana Burmistrza Wiatra zawsze pokrywają się z tym co robi, nie ma tam ani ubarwień ani też przesady czy kolorowania! To nie jest laurka, tylko fakty, które przedstawia tu ponad 60-letnia mieszkanka Nowogardu z pomocą wnuczka. Dużo dobrego i wielu łask Bożych życzę Panu Burmistrzowi!Data dodania komentarza: 29.03.2025, 21:45Źródło komentarza: Nowogard. Samorządowy Program Informacyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama