Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 12 kwietnia 2025 06:09
Reklama

Prezydent Andrzej Duda spotka się z Wołodymyrem Zełenskim. Jest już w Ukrainie

Andrzej Duda razem z prezydentami z Litwy, Łotwy i Estonii są w Ukrainie. Spotkają się z Wołodymyrem Zełenskim. Celem tej wizyty jest wsparcie Ukrainy.
Prezydent Andrzej Duda spotka się z Wołodymyrem Zełenskim. Jest już w Ukrainie

Autor: Jakub Szymczuk / KPRP / Twitter Kancelaria Prezydenta

„Prezydent Andrzej Duda w towarzystwie prezydentów Litwy, Łotwy i Estonii przebywa na Ukrainie. Jedzie do Kijowa na spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim” – czytamy w oficjalnym poście na Twitterze.

[removed][removed]

W polskiej delegacji są również sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch oraz wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

– Celem wizyty prezydentów w Ukrainie jest wsparcie tego kraju pod każdym względem: symbolicznym, materialnym i politycznym. Zrobiliśmy wszystko, aby delegacja była bezpieczna – powiedział w TVP Info Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta.

– Wizyta czterech prezydentów w Kijowie w czasie trwania wojny ma charakter szczególny. Polska i kraje bałtyckie bardzo konkretnie wspierają Ukrainę, zarówno jeśli chodzi o pomoc dla milionów uchodźców, którzy przekroczyli granice, jak też o pomoc inną, a potrzebną Ukrainie w prowadzeniu działań obronnych – wyjaśnił na antenie Polsat News.

Prezydent Polski Andrzej Duda, prezydent Estonii Alar Karis, prezydent Łotwy Egils Levits oraz prezydent Gitanas Nausėda będą rozmawiać m.in. o polityce sankcyjnej wobec Rosji, która zdaniem tego pierwszego jest niewystarczająca. Za bezpieczeństwo oraz organizację spotkania odpowiada strona polska we współpracy z Ukrainą.

Kolejna wizyta

Niespełna miesiąc temu swoją wizytę w Ukrainie odbył też premier Mateusz Morawiecki, któremu towarzyszył wicepremier Jarosław Kaczyński oraz premier Czech Peter Fiala i premier Słowenii Janez Jansza. Kilka dni temu do Kijowa dotarła też przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w towarzystwie szefa dyplomacji Unii Europejskiej Josepa Borella. W ubiegłym tygodniu swoje spotkanie z Zełenskim odbył także premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 7 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: alojzyTreść komentarza: Bezradni bez własnego zdania i odwagi cywilnej,Data dodania komentarza: 8.04.2025, 12:21Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: lookerTreść komentarza: Pan radny Nowicki widać, że nie trzyma ciśnienia. Radni którzy posiadają większą wiedzę od innych to według niego radni przemądrzali, którzy próbują pouczać innych. Dziecinne podejście. I ma pan rację - demokracja - to taki "niedoskonały" ustrój państwowy, gdzie dwóch idiotów przegłosuje jednego Einsteina.Data dodania komentarza: 7.04.2025, 14:23Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Może wypada powiedzieć wprost o mieszkaniach wynajętych za "przysłowiowe grosze" z zasobów TBS LOKUM pani Prezes Szpitala z pensją brutto 24 tysiące złotych czy panu wiceprezydentowi z pensją brutto 20 tysięcy, a nie mówić o "dwóch osobach które są kością niezgody".Data dodania komentarza: 7.04.2025, 14:17Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: Leokadia z NowogarduTreść komentarza: Obserwuję działania Pana Burmistrza Wiatra, te każdego dnia będąc gospodarzem Nowogardu, jak i te które potrafi umiejętnie 'sprzedać" medialnie. Powiem krótko, takiego Burmistrza nam potrzeba było i żałuję, że tak późno został Pan odkryty przez mieszkańców, bo dużo czasu Nowogard stracił mając przez tyle lat polityka z SLD! Działania Pana Burmistrza Wiatra zawsze pokrywają się z tym co robi, nie ma tam ani ubarwień ani też przesady czy kolorowania! To nie jest laurka, tylko fakty, które przedstawia tu ponad 60-letnia mieszkanka Nowogardu z pomocą wnuczka. Dużo dobrego i wielu łask Bożych życzę Panu Burmistrzowi!Data dodania komentarza: 29.03.2025, 21:45Źródło komentarza: Nowogard. Samorządowy Program Informacyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama