Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 21:58
Reklama

Kultowy „Tytus, Romek i A’Tomek” na wielkim ekranie. Powstaną film i serial

Netflix i EGoFilm rozpoczną wkrótce pracę nad ekranizacją legendarnego komiksu. Oprócz pełnometrażowego filmu, w planach jest również serial o przygodach trójki bohaterów.
Kultowy „Tytus, Romek i A’Tomek” na wielkim ekranie. Powstaną film i serial

Autor: News4Media

Netflix wierzy, że sentymentalne podróże wzbudzą zainteresowanie jego widzów. Niedawno pojawiła się informacja o tym, że w kwietniu odbyły się castingi do nowej odsłony hitu lat 70 „Pan samochodzik i templariusze”. Twórcy zapowiedzieli premierę filmu na 2023 rok. W ubiegłym roku na domowych ekranach mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć ekranizację kultowego komiksu „Kajko i Kokosz” składającą się z czternastu 15-minutowych odcinków. Teraz serwis stawia na kolejny tytuł, który może porwać serca Polaków, zwłaszcza starsze pokolenia.

„Tytus, Romek i A’tomek” w nowej odsłonie

Prace nad komiksową adaptacja twórczości Papcia Chmiela mają ruszyć w 2023 roku. Przygody dwójki harcerzy i zabawnego szympansa zostaną przeniesione na ekrany dzięki współpracy EGoFILM – studia animacji i Netflix Originals. Ci sami twórcy pracowali nad ekranizacja komiksu „Kajko i Kokosz”.

Za scenariusz odpowiadać będą Maciej Kur i Rafał Skarżycki, reżyserią zajmie się Tomasz Leśniak, a produkcją Ewelina Gordziejuk. Art directorem będzie Michał Śledziński.

„Studio EGoFILM stawia sobie za cel stworzenie z tego popularnego tytułu niezwykłego widowiska na miarę naszych czasów. Takiego, które zachwyci współczesnego widza w wieku 9-12 lat, który nie zna komiksów, jak i starszych odbiorców, dla których film może być wyjątkową podróżą w czasy dzieciństwa. Choć ten tytuł jest kultowy, to Twórcy chcą mu nadać nieco nowoczesnego sznytu – nie zabraknie żartów i zabawy, przy jednoczesnym zachowaniu ducha oraz charakteru serii komiksowej, tak aby oddać hołd twórczości Papcia Chmiela” – tak w materiale prasowym opowiada o swoich planach samo studio EGoFILM.

Na początku twórcy chcą skupić się na filmie pełnometrażowym. W przyszłości planowana jest również serialowa odsłona ekranizacji legendarnego komiksu, który po raz pierwszy został wydany w 1957 roku na łamach młodzieżowej gazety harcerskiej „Świat Młodych”.

Kto, co, kiedy

„Tytus, Romek i A’Tomek” to seria komiksowa  autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego, ps. Papcio Chmiel (1923-2021; grafik, rysownik, publicysta), wydawana od 1957 roku. Początkowo publikowana była na łamach „ Świata Młodych” (pierwszy raz 22 października 1957), od 1966 – także w wersji książkowej. Jest to najdłużej ukazująca się polska seria komiksowa.

To historia dwóch harcerzy Romka i A’Tomka, którzy starają się uczłowieczyć człekokształtną małpę –  Tytusa de Zoo, posiadającego wbrew pozorom więcej cech ludzkich niż małpich. Kolejne tomy komiksu to podróże bohaterów w rozmaite dziedziny wiedzy w wymyślnych pojazdach skonstruowanych przez prof. T.Alenta lub A’Tomka. Każda księga umieszcza bohaterów w innej roli. Tytus, Romek i A’Tomek zawsze pakują się w jakieś kłopoty, ale zawsze jakoś udaje się im z nich wybrnąć.

Świat w komiksie jest absurdalny i odznacza się błyskotliwym humorem, a jednocześnie zawiera wiele edukacyjnych przesłań dotyczących geografii, ochrony przyrody czy historii.

Seria jest uważana za klasykę polskiego komiksu i jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Już w 1979 roku została zaliczona „do najwybitniejszych osiągnięć polskiego komiksu”, a w 2006 roku uznana za „najdłużej ukazujący się polski serial komiksowy”. (Wikipedia)

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1000 hPa
Wiatr: 11 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: z morza, z lądu z satelity i specjalnych urządzeń elektronicznych na okrętach zabezpieczona jest infrastruktura krytyczna portu i LNG. Minister Siewiera nie zająknął się w temacie ochrony mieszkańców! Gdzie są w tym wszystkim schrony i miejsca ukrycia dla mieszkańców!?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 21:27Źródło komentarza: Konferencja terenowa szefa BBN w ŚwinoujściuAutor komentarza: KubaTreść komentarza: Ze słów szefa BBN wnioskować należy, że trasa do latarni i fortu Gerharda będzie jeszcze długo zamknięta dla mieszkańców i turystów.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 20:48Źródło komentarza: Konferencja terenowa szefa BBN w ŚwinoujściuAutor komentarza: ogladacz miejskiTreść komentarza: nie ma to jak lokalny biznes rodzinny ....Data dodania komentarza: 19.11.2024, 15:12Źródło komentarza: Rozmowy na czasie...Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Jestem z centrum Świnoujścia, ale podziwiam jak zgraną i aktywną społeczność stanowi Przytór-Łunowo. Co roku chętnie przyjeżdżam na ich piknik osiedlowy i świetnie się bawię.Data dodania komentarza: 19.11.2024, 12:49Źródło komentarza: Rozmowy na czasie...Autor komentarza: CzesławTreść komentarza: Widać, że współpraca zarządu z radnym Nowickim i z mieszkańcami przynosi rezultaty i osiedle się rozwija, oby tak dalej!Data dodania komentarza: 19.11.2024, 12:44Źródło komentarza: Rozmowy na czasie...Autor komentarza: MagorzataTreść komentarza: Podziwiam ludzi którym się jeszcze chce coś robić dla innych w tym zwariowanym świecie. Co do imprez organizowanych w Przytorze, doborowe tam jest grono z pomysłami i konsekwencją w działaniach. Nowemu zarządowi życzę tylko sukcesów!Data dodania komentarza: 19.11.2024, 08:09Źródło komentarza: Rozmowy na czasie...
Reklama
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama