Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 17 kwietnia 2025 14:07
Reklama

Odtworzyli wygląd zamordowanego 20 lat temu mężczyzny. Proszą o pomoc w identyfikacji [ZDJĘCIA]

Na podstawie szczątków mężczyzny, który w latach 90-tych zginął od strzału w głowę, odtworzyli jego wizerunek. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.
Odtworzyli wygląd zamordowanego 20 lat temu mężczyzny. Proszą o pomoc w identyfikacji [ZDJĘCIA]

Autor: Policja

Małopolska policja opublikowała nietypowy portret mężczyzny, na którego szczątki funkcjonariusze natknęli się przypadkiem w czerwcu 2020 roku. Na podstawie DNA odtworzono wygląd mężczyzny. Kod genetyczny został również porównany z bazą zaginionych, lecz bezskutecznie, dlatego policjanci zdecydowali się poprosić o pomoc w identyfikacji denata.

„W czerwcu 2020 roku, policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie weryfikując ustalenia operacyjne, pod posadzką budynku znajdującego się na krakowskiej Olszy natrafili na szkielet mężczyzny. Już wstępne oględziny wskazywały, że człowiek ten, został zabity strzałem w głowę z broni palnej” – podaje policja, a sprawą - gdy odkryto szczątki - zajęła się Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Wnikliwe analizy policjantów i specjalistów Zakładu Medycyny Sądowej jak również Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie wykazały, że ofiara wywodziła się ze środowiska przestępczego. Do zabójstwa doszło najpewniej w latach 1995-1999.

Wiadomo również, że mężczyzna w chwili zabójstwa miał około 40 lat. Jego wzrost określono na 176 cm, a wagę ciała na około 70 kg. Tożsamość ofiary jest jednak dotychczas nieznana.

Policja publikuje zrekonstruowany portret i gwarantuje pełną anonimowość każdej osobie, która przekaże istotne informacje w tej sprawie. Kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie możliwy jest pod numerem telefonu 47 835 86 90. 


Graf.: Policja

Graf.: Policja

Graf.: Policja

Graf.: Policja

Graf.: Policja

Graf.: Policja


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 24°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 21 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rekinek 😂😂😂Treść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:44Źródło komentarza: Kolorowy start parady – przedszkola i szkoły wylosowały swoje motywy!Autor komentarza: Pawel JaskulaTreść komentarza: a co z Panem Leszkiem ?? martwimy sie... gdzie jest Nasz ulubiony redaktor....Data dodania komentarza: 8.04.2025, 21:59Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: alojzyTreść komentarza: Bezradni bez własnego zdania i odwagi cywilnej,Data dodania komentarza: 8.04.2025, 12:21Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: lookerTreść komentarza: Pan radny Nowicki widać, że nie trzyma ciśnienia. Radni którzy posiadają większą wiedzę od innych to według niego radni przemądrzali, którzy próbują pouczać innych. Dziecinne podejście. I ma pan rację - demokracja - to taki "niedoskonały" ustrój państwowy, gdzie dwóch idiotów przegłosuje jednego Einsteina.Data dodania komentarza: 7.04.2025, 14:23Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Może wypada powiedzieć wprost o mieszkaniach wynajętych za "przysłowiowe grosze" z zasobów TBS LOKUM pani Prezes Szpitala z pensją brutto 24 tysiące złotych czy panu wiceprezydentowi z pensją brutto 20 tysięcy, a nie mówić o "dwóch osobach które są kością niezgody".Data dodania komentarza: 7.04.2025, 14:17Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: Leokadia z NowogarduTreść komentarza: Obserwuję działania Pana Burmistrza Wiatra, te każdego dnia będąc gospodarzem Nowogardu, jak i te które potrafi umiejętnie 'sprzedać" medialnie. Powiem krótko, takiego Burmistrza nam potrzeba było i żałuję, że tak późno został Pan odkryty przez mieszkańców, bo dużo czasu Nowogard stracił mając przez tyle lat polityka z SLD! Działania Pana Burmistrza Wiatra zawsze pokrywają się z tym co robi, nie ma tam ani ubarwień ani też przesady czy kolorowania! To nie jest laurka, tylko fakty, które przedstawia tu ponad 60-letnia mieszkanka Nowogardu z pomocą wnuczka. Dużo dobrego i wielu łask Bożych życzę Panu Burmistrzowi!Data dodania komentarza: 29.03.2025, 21:45Źródło komentarza: Nowogard. Samorządowy Program Informacyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama