Za część mieszkańców, tematyką ciepłej wody w kranach i ciepłych kaloryferów od wielu miesięcy br. zajmuje się Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, identycznie sprawa ma się w przypadku instytucji i firm którzy podłączeni są do PEC. O tym jak wyglądają starania o zapewnienie odpowiedniej ilości i jakości opału, czy wprowadzane będą musiały być oszczędności w jego zużyciu, czy wzorem innych miast, PEC zmuszony będzie do obniżenia temperatury ciepła systemowego i wreszcie o ile wzrosną rachunki dla odbiorców ciepła? Informacji udzielił nam Tomasz Horbik dyrektor ds. technicznych PEC w Świnoujściu.
Wcale nie różowo w mieście wygląda tematyka zaopatrzenia w opał odbiorców indywidualnych, którzy samodzielnie zmuszeni są do ogrzewania swoich domów. Jedyny skład opału na lewobrzeżu miasta, który przy ulicy kontradmirała Włodzimierza Steyera prowadzi Węglobud, przed tegorocznym sezonem jesienno-zimowym raczej wyborem asortymentu opału, kupujących rozpieszczać nie będzie. Dopiero w drugiej połowie sierpnia br. drgnęło co nie co w temacie zaopatrzenia w dostawy węgla. O sytuację w zaopatrzeniu składu, możliwość zakupu odpowiedniego gatunku węgla oraz jego cenę, zapytaliśmy kierującą od wielu lat składem Węglobud Teresę Grabowską.
Odbiorców indywidualnych, jednorazowo w zakupie węgla do ogrzewania domów wspiera odpowiednią ustawą rząd, przeznaczając na wniosek zainteresowanego kwotę 3 tysiące złotych. Czy mieszkańcy blisko 40 tysięcznego Świnoujścia powinni obawiać się tegorocznej zimy i związanych z nią ograniczeń w dostawie ciepła, gazu i energii elektrycznej. Dowiedzieliśmy się także gdzie i do kiedy należy składać wnioski dotyczące pomocy w zakupie węgla? Na tak postawione pytania odpowiedział gospodarz miasta - Janusz Żmurkiewicz prezydent Świnoujścia.
Napisz komentarz
Komentarze