Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 9 kwietnia 2025 06:39
Reklama

Nie trzeba być prymusem, żeby dostać świadectwo z paskiem

Jest marzeniem wielu uczniów, a jeszcze częściej rodziców: czerwony pasek na świadectwie. Często jest powodem niezdrowej rywalizacji. Jedna ze szkół to zmieniła i wprowadziła 7 kolorów.

Dzięki temu rozwiązaniu każdy uczeń podstawówki w Śremie dostanie świadectwo z paskiem. Co prawda w różnych kolorach, bo nie wszyscy przecież są prymusami, ale każde z paskiem. 

7 kolorów, 7 znaczeń

Kolorów – jak podała „Gazeta Wyborcza” – będzie 7. Każdy oznacza co innego. Np. niebieski pasek będą mieli uczniowie, którzy wierzą w swoją moc i ambicję, różowy – dobrzy przyjaciele, żółty – najbardziej kreatywni.

Pomysłodawcą jest Jakub Tylman, nauczyciel przedmiotów artystycznych i inicjator ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoły bez zadań domowych”. Jak powiedział gazecie, pomysł kolorowych pasków nie jest nowy. Dotychczas jednak realizowali go wychowawcy dla swoich klas, w Śremie dotyczy to już całej szkoły. Czy inne placówki pójdą tym tropem?

Żeby otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem – dodajmy – uczeń musi mieć średnią ocen wynosząca co najmniej 4,75 i bardzo dobrą lub wzorową ocenę z zachowania.

Świadectwa po nowemu

Niebawem zmienią się także wzory świadectw uczniowskich – zdecydowało Ministerstwo Edukacji. Przy wpisywaniu nazw przedmiotów szkoły będą brały pod uwagę kolejność przyjętą w planach nauczania dla danego typu szkół publicznych. Jest to związane m.in. z wprowadzaniem do programu nowych przedmiotów: 

• historia i teraźniejszość w szkołach ponadpodstawowych od roku szkolnego 2022/2023, 

• język łaciński w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych od roku szkolnego 2023/2024,

• biznes i zarządzanie (zamiast podstaw przedsiębiorczości) w szkołach ponadpodstawowych od roku szkolnego 2023/2024.  

Przepisy przewidują okres przejściowy, żeby ułatwić szkołom wprowadzenie nowego rozwiązania. Stare wzory świadectw będą obowiązywały do czasu wyczerpania zapasu starych dokumentów.

 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 6 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alojzyTreść komentarza: Bezradni bez własnego zdania i odwagi cywilnej,Data dodania komentarza: 8.04.2025, 12:21Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: lookerTreść komentarza: Pan radny Nowicki widać, że nie trzyma ciśnienia. Radni którzy posiadają większą wiedzę od innych to według niego radni przemądrzali, którzy próbują pouczać innych. Dziecinne podejście. I ma pan rację - demokracja - to taki "niedoskonały" ustrój państwowy, gdzie dwóch idiotów przegłosuje jednego Einsteina.Data dodania komentarza: 7.04.2025, 14:23Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Może wypada powiedzieć wprost o mieszkaniach wynajętych za "przysłowiowe grosze" z zasobów TBS LOKUM pani Prezes Szpitala z pensją brutto 24 tysiące złotych czy panu wiceprezydentowi z pensją brutto 20 tysięcy, a nie mówić o "dwóch osobach które są kością niezgody".Data dodania komentarza: 7.04.2025, 14:17Źródło komentarza: Rozmowy na czasie – 7.04.2025Autor komentarza: Leokadia z NowogarduTreść komentarza: Obserwuję działania Pana Burmistrza Wiatra, te każdego dnia będąc gospodarzem Nowogardu, jak i te które potrafi umiejętnie 'sprzedać" medialnie. Powiem krótko, takiego Burmistrza nam potrzeba było i żałuję, że tak późno został Pan odkryty przez mieszkańców, bo dużo czasu Nowogard stracił mając przez tyle lat polityka z SLD! Działania Pana Burmistrza Wiatra zawsze pokrywają się z tym co robi, nie ma tam ani ubarwień ani też przesady czy kolorowania! To nie jest laurka, tylko fakty, które przedstawia tu ponad 60-letnia mieszkanka Nowogardu z pomocą wnuczka. Dużo dobrego i wielu łask Bożych życzę Panu Burmistrzowi!Data dodania komentarza: 29.03.2025, 21:45Źródło komentarza: Nowogard. Samorządowy Program InformacyjnyAutor komentarza: analitykTreść komentarza: Najbardziej leniwa rada w historii, a radni jak u Orwella.Data dodania komentarza: 29.03.2025, 09:26Źródło komentarza: Rozmowy na czasie…Autor komentarza: AlmaTreść komentarza: Dlaczego w Stargardzie tak mało bilbordów z Panem Trzaskowskim! Innych kandydatów pełno!Data dodania komentarza: 28.03.2025, 15:42Źródło komentarza: Nowe biuro Platformy Obywatelskiej w Stargardzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama