Przejdź do głównych treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do głównego menu
Facebook.com
X.com
Youtube.com
poniedziałek, 7 kwietnia 2025 00:58
Ułatwienia dostępności
Zaloguj się
Szukaj
WIADOMOŚCI
NA ŻYWO
NAPISZ
IMPREZY
OGŁOSZENIA
FIRMY
Szukaj
Start
Live!
Wiadomości
Pomorze Zachodnie
Imprezy
Audycje
Reklama
Kamery on-line
Świnoujście - plaża
Świnoujście - port
przeprawa promowa
Szczecin
Goleniów
Nekrologi
Pokaż pozostałe elementy menu
Reklama
Strona główna
Galerie zdjęć
Galerie zdjęć
Wybierz kategorię
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Filtruj
Reset
Liczba zdjęć
8 zdjęć
Mistrzostwo Ligi Orlików AP Baltica
,
Liczba zdjęć
44 zdjęcia
Wyróżnienia w PSP w Świnoujściu
Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” odznaczeni zostali: kpt. Mark Wieczorek, asp. Artur Jakubiak i mł. ogn. Grzegorz Czaja. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej rozkazem personalnym nadał: stopień starszego aspiranta - asp. Dariuszowi Grzeszczukowi. stopień aspiranta: - mł. asp. Arturowi Jakubiakowi, mł. asp. Justynie Sabalskiej, mł. asp. Radosławowi Tomczykowi i mł. asp. Przemysławowi Wiaderskiemu. Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Rozkazem Personalnym nadał: stopień starszego ogniomistrza - ogn. Marcinowi Grabowskiemu i ogn. Magdalenie Jagielskiej. Stopień ogniomistrza: mł. ogn. Marcinowi Kozłowskiemu i mł. ogn. Marcinowi Mroczkowskiemu. Stopień młodszego ogniomistrza: - st. sekc. Wojciechowi Kuczyńskiemu, st. sekc. Arkadiuszowi Prusowi i st. sekc. Pawłowi Witczakowi. Stopień starszego sekcyjnego: - sekc. Pawłowi Ptasińskiemu, sekc. Markowi Szczygłowi i sekc. Adamowi Wróblowi. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu wyróżnił nagrodą pieniężną: - mł. bryg. Iwonę Osińską, mł. kpt. Marka Wasiewicza, asp. Przemysława Wiaderskiego, mł. asp. Wojciecha Kujdę, mł. asp. Pawła Łosia, st. ogn. Wiesława Ciechanowskiego, mł. ogn. Daniela Demkowicza, mł. ogn. Pawła Witczaka, sekc. Piotra Typka i st. str. Marcina Jabłońskiego.
Liczba zdjęć
98 zdjęć
227 rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w Świnoujściu
W czwartek, 3 maja br. o godzinie 10. w kościele pw. Chrystusa Króla odbyła się msza święta za Ojczyznę Następnie elegacje służb mundurowych, kompania honorowa Marynarki Wojennej RP, przedstawiciele instytucji, zakładów pracy, młodzież szkolna, radni Rady Miasta i władze Świnoujścia oraz kombatanci uczestniczyli w patriotycznej manifestacji przy pomniku na pl. Słowiańskim. Relację filmową nadamy w piątkowym programie naszej telewizji.
Liczba zdjęć
53 zdjęcia
II SABAT
Liczba zdjęć
11 zdjęć
Konkurs piosenki patriotycznej w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I
W związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. To przewodnie hasło zainspirowało naszą społeczność szkolną do zorganizowania i uczestnictwa w ,,Konkursie piosenki patriotycznej”. Nad jego oprawą artystyczną czuwała Pani Mariola Krasowska, Bernadeta Wenta, Dagmara Ceroń i Sylwia Szostak. Konkurs odbył się 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w budynku A. Podczas pierwszej części udział wzięły klasy I-III. Była to cenna lekcja historii z udziałem uczniów, którzy z uwagą wysłuchali treści nawiązujących do pieśni patriotycznych, jak i byli ich spektakularnymi wykonawcami. Zaprezentowane zostały następujące utwory: ,,HYMN SYBIRAKÓW”, ,,PAŁACYK MICHLA”, ,,PRZYBYLI UŁANI POD OKIENKO’’, ,,SZARA PIECHOTA’’, ,,PIERWSZA BRYGADA’’, ,,WARSZAWSKIE DZIECI’’. Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ dziecięcy śpiew ożywił naszych bohaterów narodowych i wielką przeszłość naszego kraju. W drugiej części wzięła udział młodzież gimnazjalna, która wspaniale współpracowała z uczniami klas IV-VII. Tutaj pieśni patriotyczne zaprezentowane przez szkolnych artystów przeplatały się z elementami wiedzy historycznej. Nawiązano m. in. do powstania warszawskiego oraz złożono hołd warszawiakom pochodzenia żydowskiego zamkniętym w getcie. Dyrektor szkoły Pani Edyta Tomaszek każdemu uczestnikowi przedsięwzięcia wręczyła dyplom, doceniając jego pracę, zapał i zaangażowanie. Jury w składzie: Pani Hanny Żurawskiej, Pani Elżbiety Post i Pani Agnieszki Bartczak przyznało następujące miejsca: I miejsce otrzymały: Anna Leśniewska klasa 4b ,,Deszcz, jesienny deszcz”, Aleksandra Suchecka klasa 2e (ucz. gimnazjum) ,,Dziś idę walczyć mamo”, Alicja Tomaszek klasa 2a (ucz. gimnazjum) ,,Warszawo ma”. II miejsce otrzymali: uczniowie klasy 5a, którzy zaśpiewali ,,Piechotę”. Wyróżniono: Emilię Beczkowską, Jacka Zaleskiego, Zofię Zalewską z klasy 5a za utwór ,,My, pierwsza Brygada”, Michalinę Mackiewicz z klasy 4c, która zaśpiewała ,,Idziemy w noc” , Agatę i Piotra Muraszko (uczniów gimnazjum) za ,,Harcerskie ideały”. Spotkanie uświęcili swoją obecnością Pan Paweł Sujka zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście, Pani Janina Śmiałkowska Naczelnik Wydziału Edukacji, Pan Wiesław Góreczny Radny, Przewodniczący Komisji Zdrowia, Pani Maria Zając Przewodnicząca Związków Sybiraków w Świnoujściu wraz z delegacją. To spotkanie uświadomiło wszystkim, że bycie patriotą to ,,kochać swoją rodzinę, szkołę, miasto, kraj; poznawać historię, tradycję, kulturę własnego narodu; mieć szacunek dla godła, hymnu i języka”.
Liczba zdjęć
26 zdjęć
Obiekt zapomniany przez wszystkich?
Z odnalezionych materiałów historycznych dowiadujemy się, że od roku 1912 w budynku przy obecnej ulicy Wojciecha Bogusławskiego 3 mieściła się szkółka jeździecką wraz ze stajnią i niewielkim hotelikiem. W okresie powojennym budynek był siedzibą Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, w ramach przedsiębiorstwa funkcjonowała grupa zajmująca się miejska zielenią. Na zapleczu budynku w szklarniach jak i na otwartych poletkach uprawiane były kwiaty, które zdobiły miejskie skwery. Przez pewien czas była tu też świetlica Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Końcowe lata świetności budynku wypełnił Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Pod koniec lat 90 budynek miasto sprzedało prywatnemu użytkownikowi, od tamtej pory wielu było właścicieli i wiele pomysłów na ten obiekt. Z każdym rokiem budynek popada w większą ruinę i zapewne kolejnemu właścicielowi bardziej zależeć będzie zapewne na samym terenie, niż na ratowaniu starego budynku. Póki, co obiekt i teren przy ulicy Wojciecha Bogusławskiego 3 popada w nieodwracalną ruinę i jest dewastowany. Obecny, kolejny właściciel budynku to firma z Gorzowa Wielkopolskiego wiemy, że do 20 grudnia 2019 roku właściciel powinien wystąpić do odpowiednich wydziałów miasta w celu uzyskania pozwoleń na budowę i zagospodarowanie terenu.
Liczba zdjęć
45 zdjęć
Park Zdrojowy wizytówką miasta?
Świnoujski Park Zdrojowy ciągle nie jest (jeszcze) wizytówką Miasta. Na blisko sześćdziesięciu hektarach rośnie tu ponad dwadzieścia różnego rodzaju krzewów i ponad pięćdziesiąt gatunków drzew, w tym pomniki przyrody. Park Zdrojowy powstał w latach dwudziestych XIX wieku. Jego twórcą był królewski ogrodnik Peter Joseph Lenne. Park znaczenie zniszczony i zdewastowany został podczas II wojny światowej oraz w latach powojennych, przez ponad sześćdziesiąt lat czekał na odbudowę. Do dziś wykonano tylko dwa etapy rewitalizacji. I etap rewitalizacji Parku Zdrojowego, który wykonywała gryfińska firma EROBUD, zakończył się w kwietniu 2008 roku. Zakres robót, których koszt wyniósł 4,4 mln złotych objął między innymi: usunięcie drzew kolidujących z inwestycją, budowę rowów odwadniających, przepustów i rurociągów na rowach, budowę zbiorników wodnych oraz przepompowni odwadniających, selekcję samosiewów i podszytu krzewów, pielęgnację istniejącego drzewostanu oraz nasadzanie nowych drzew. II etap rewitalizacji Parku Zdrojowego za kwotę 12,5 miliona złotych wykonało konsorcjum firm: FH-U Thomas, Szczecińskie Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych ODRABUD i DROGBET URBANIAK S.J. Podczas prac wykonano m.in. odtworzenie ciągów pieszych, alejek spacerowych, placów, oświetlenia, budowę placów zabaw i boiska sportowego, fontann, kwietników, trawników i klombów, miejsc odpoczynku, wybudowano toaletę, zamontowano ławki i śmietniczki i stoliki do gier umysłowych. Prace zakończyły się po trzech latach i 21 czerwca 2011 roku oficjalnie przekazano kolejny fragment Parku Zdrojowego do użytkowania. Wykonane do tej pory prace rewitalizacyjne, to dopiero jedna trzecia całego terenu parku, którego plany przewidują odrestaurowanie. Od ostatnich prac w Parku Zdrojowym niebawem minie siedem lat, gdzie zapowiadany III etap rewitalizacji powinien być już zrealizowany i tym samym, blisko sześćdziesiąt hektarów udostępnione mieszkańcom i gościom Świnoujścia. Teren od ulicy Bolesława Chrobrego na zachód, do ulicy Bolesława Krzywoustego również należy do Parku Zdrojowego. Na kiedy włodarze miasta planują wykonanie ostatniego już III etapu rewitalizacji? Na naszych zdjęciach tak wygląda zachodnia część Parku Zdrojowego na początku kwietnia 2018 roku w oczekiwaniu na III etap rewitalizacji…
Liczba zdjęć
6 zdjęć
Zawodnicy ŚAKK mistrzami Polski Zachodniej
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin na Mistrzostwach Polski Zachodniej, które w miniony weekend odbyły się w Nowej Soli. Nasza 9 -osobowa drużyna zdobyła aż 7 medali. Warto podkreślić, że w zawodach udział wzięło w sumie 219 zawodników z 32 klubów. Drużyno ŚAKK zajęła razem z klubem z Mielna pierwsze miejsce.
Liczba zdjęć
5 zdjęć
AP BALTICAAP BALTICA
W miniony weekend nasze drużyny rozegrały szereg ciekawych spotkań
Liczba zdjęć
37 zdjęć
MKL "Maraton" - 40 lat minęło!
W sobotę, 24 lutego br. od godziny 17. w Ośrodku Wypoczynkowym "Graal" przy ulicy Bałtyckiej w Świnoujściu ponad 80 osób świętowało jubileusz 40-lecia powstania i działalności Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego "Maraton" w Świnoujściu.Honory gospodarza pełnił prezes urzędujący, wychowanek i czołowy zawodnik klubu Ryszard Pilz. Nie zabrakło jubileuszowych gości, którzy przybyli na obchody z kraju i zagranicy. Były podziękowania od prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza i jego zastępcy Pawła Sujki, były gratulacje od radnych, którzy organizują imprezy biegowe - Elżbiety Jabłońskiej i Andrzeja Mrozka. Były i zapewne będą do późnych godzin nocnych wspomnienia z tamtych lat i jakże sympatyczne spotkania z trenerami i założycielami Klubu Maraton - Jerzym Łapińskim i Januszem Walkowiakiem. Więcej w poniedziałkowym (26.02.br.) programie lokalnym.
Liczba zdjęć
7 zdjęć
Po świeżą rybę do… miasta Łodzi!
Liczba zdjęć
20 zdjęć
Miejskie obchody Dnia Strażaka
Miejskie obchody Dnia Strażaka
poprzednia
1
…
5
6
7
8
9
…
12
następna
Reklama