Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 07:28

Łuszczenie się skóry głowy przy ŁZS – skuteczne sposoby

Łuszczenie się skóry głowy przy łojotokowym zapaleniu skóry nie daje Ci spokoju? Więc na pewno wiesz, że to tylko jeden z objawów tego schorzenia. Dodatkowo występują czerwone plamy i tłuste łuski. Ponadto może doskwierać uciążliwy świąd. Zatem łuszczenie się skóry głowy to dopiero początek góry lodowej. Zaraz powiemy Ci, co musisz z tym zrobić.
  • 12.09.2024 11:26
  • Autor: Farmacia Verde
Łuszczenie się skóry głowy przy ŁZS – skuteczne sposoby

Informacje dotyczące ŁZS

Pytanie:

Odpowiedź:

Co to za choroba?

ŁZS to przewlekła, nawracająca choroba skóry, z okresami remisji i nawrotów. 

Dlaczego objawy się pojawiają?

Objawy pojawiają się na skutek nadmiernie pracujących gruczołów łojowych, produkujących dużo tłustego łoju i wywołanego w ten sposób stanu zapalnego – a w efekcie jest nadmiernie łuszcząca się skóra głowy i inne przykre dolegliwości.

Jak bardzo przyśpieszone jest złuszczanie naskórka?

Przyśpieszone złuszczanie się martwych komórek naskórka wynosi od 9 do 10 dni, zamiast 28 dni.

Z czym jest związane przyśpieszone złuszczanie się skóry?

Charakterystyczne łuski zlepiają się i przyklejają do skóry głowy, czemu towarzyszy świąd, co dodatkowo nasila się pod wpływem potu. 

Łojotokowe zapalenie skóry – ogólna charakterystyka

ŁZS głowy jest ściśle związane z nadmierną produkcją tłustego łoju przez gruczoły, a tym samym pożywką dla grzybów malassezia furfur. Z tego powodu te pasożyty zaczynają się niebezpiecznie namnażać, tworząc zakażenie oraz stan zapalny. Jeżeli w porę nie zareagujesz, objawy mogą rozsiewać się na inne części ciała, szczególnie te bogate w gruczoły łojowe. Jednym z głównych objawów, jest właśnie łuszczenie się skóry na głowie.

Łojotokowe zapalenie skóry bardzo łatwo pomylić z innymi schorzeniami dermatologicznymi, takimi jak:

  • łuszczyca,

  • alergia skórna,

  • egzema.

Ze względu na to, że tak łatwo o pomyłkę, konieczny jest regularny kontakt z dermatologiem. Należy również zdawać sobie sprawę z tego, że chorób skórnych nigdy nie wolno leczyć samemu, zawsze wymagany jest kontakt ze specjalistą.

Objawy ŁZS
Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Jeżeli chory nie podejmie właściwych kroków, to objawy łojotokowego zapalenia skóry będą miały nie tylko postać zmian rumieniowo-złuszczających, zauważysz na nich dodatkowo żółte lub brązowe, tłuste łuski. A w całkiem zaawansowanej postaci będzie obecny surowiczy wysięk oraz   martwy i nawarstwiony naskórek, który stworzy wyschniętą, trudną do usunięcia skorupę – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Wypróbuj szampon, emulsję i płyn w zestawie z firmy Seborh – zniweluj nie tylko łuski na głowie, ale pozbądź się wszystkich uciążliwych objawów ŁZS głowy

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed –kliknij
  • Szampon na swędzącą skórę głowy Seborh – ma w sobie np.: pantenol, alantoinę, a także  pirokton olaminy. Łatwo się nanosi i szybko spłukuje, a przy tym złuszcza, po czym usuwa łuski, martwy naskórek, jak również sebum. Skutecznie zabija grzyby, zatem skóra szybko przestanie Cię swędzieć. Szampon przyczynia się do regulacji pracy gruczołów łojowych oraz wzmacniania barierę hydrolipidową.

  • Emulsja Seborh – zawiera, m.in.:siarkę, pirokton olaminy, kwas mlekowy oraz olej konopny, więc jest w stanie odkazić i ukoić skórę. Preparat nie zatyka porów, a wpływa na normalizację sebum.

  • Płyn Seborh – ma składniki, typu: kwas glikolowy, ekstrakt z wąkroty azjatyckiejarginina.  Rozpylona, lekka mgiełka regeneruje i zatrzymuje wodę w skórze. Ponadto wspomaga mikrokrążenie oraz naczynia krwionośne.

     

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Sprawdź więcej na stronie seborh.pl

 

Pielęgnacja przy ŁZS – co robić, żeby pozbyć się uciążliwych objawów, takich jak łuszczenie się skóry głowy?

Przede wszystkim skieruj swoje kroki do dermatologa, który po postawieniu diagnozy przepisze Ci właściwe leki. W cięższych przypadkach decyduje się on na leczenie skojarzone. (Więcej: https://www.drogeriaolmed.pl/blog/artykul/lojotokowe-zapalenie-skory-jak-sobie-z-nim-radzic,1605006757.html

Skup się również na zastosowaniu profesjonalnych dermokosmetyków z naturalnymi substancjami: kwasami, ekstraktami, wyciągi i innymi odpowiednio dobranymi składnikami emoliencyjnymi. Pomogą Ci one unormować złuszczanie martwego naskórka oraz uspokoić gruczoły łojowe. Takie produkty, odpowiednio dobrane, szczególnie w zestawie, działają na wszystkie charakterystyczne objawy ŁZS!

Podsumowanie

ŁZS głowy to przewlekła dermatoza, z której nie da się wyleczyć, ma bowiem remisje i nawroty. Choroba wymaga regularnej uwagi dermatologicznej, bo nieleczona rozprzestrzenia się na inne obszary skórne. Przy odpowiedniej pielęgnacji, stosowanej także w okresie remisji, można wyregulować pracę gruczołów i wzmocnić barierę ochronną skóry, wydłużając też okres remisji do maximum.

Materiał partnera